Önde olmak

 

Bu bloğu ziyaret etmekteyseniz, o halde büyük ihtimalle bir anne-babasınız ve çocuğunuzun iki yada belki daha fazla dili rahatlıkla konuşabilmesini istiyorsunuz. Belki etrafınızda böyle çocuklar var. Onlar kendilerini iki dilde rahatlıkla ifade edebiliyorlar ve sizde bu blogta böyle bir çocuk yetiştirmenin püf noktalarını arıyorsunuz. Belki de tek dilli bir ülke olan Türkiye’de nasıl en az iki dil konuşabilen bir çocuk yetiştirebileceğinizi, bunun getireceği avantajları öğrenmek istiyorsunuz; ya da bir öğretmensiniz ve iki dilli öğrencilerinize daha iyi yardımcı olmak, onları farklılıklarının nedenini anlamak isyitorsunuz.

Bu blogta iki (ya da daha fazla) dilliliğin avantajlarını, çocukların nasıl etkili bir şekilde ikinci bir dili öğrenebildiklerini, çocuklarımızı iki dilli yetiştirmek için hangi oyunları/etkinlikleri kullanabileceğimizi ve bu süreçte yaşanabilecek güçlüklerin üzerinde duracağız.

Advertisements

About annalia proietti

Ben üç dilli (2002 ve 2005 doğumlu) iki çocuk annesiyim. Değişik ülkelerde (İtalya, İrlanda, İngiltere, Rusya, İsveç) eğitim aldım ve ikidillilik üzerine doktora yaptım.
This entry was posted in early bilingualism and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s